A világító Night Buddies plüssök mellett senki sem fél elaludni!
Milyen Night Buddies plüssök vannak?
Mit kell csinálni velük, hogy világítsanak? Háromféle világító Night Buddies plüss kapható jelenleg: delfin, teknős és orka (azaz kardszárnyú delfin). Mindhárom plüssnek világít a szeme, ha megnyomjuk a pocakját és néhány perc múlva ki is kapcsol magától, de akár a gyerekek is kikapcsolhatják a plüss diszkrét fényét. Persze nem kell óriási fényt elképzelni, pont annyira világít a Night Buddies plüssök szeme, hogy ne legyen teljes sötétség a szobában vagy kézbe fogva biztonsággal át lehessen ballagni éjjel a szülők ágyához. night buddies Tényleg olyan egyszerű be- és kikapcsolni a plüssök világító szemeit, hogy egy 2-3 éves gyerek is könnyedén meg tudja csinálni, de persze azt is lehet, hogy a szülők kapcsolják ki, amikor a gyerek már elaludt. Sokszor nem racionális a gyerekek éjszakai félelme, így pusztán már az a tény is megnyugtató a számukra, hogy bármikor tudnak fényt varázsolni a szobájukban, ha szükséges.
Az elalváshoz biztonságra van szüksége a gyerekeknek.
A Sleep Foundation kiszámolta, hogy két éves korára a legtöbb gyerek több időt töltött alvással, mint ébren, sőt, valójában a gyerekkor 40 százaléka alvással telik. Sally Connolly, a Night Buddies cég alapítója töretlenül hisz benne, hogy a gyerekek mindenhol megérdemlik a biztonságos éjszakai alváshoz való alapvető jogot, hiszen ez létszükséglet az egészségünk megőrzéséhez. Igyekeznek ezért évről évre olyan gyerekeknek személyesen is elvinni a világító Night Buddies plüssöket, akik nehezebb körülmények között élnek szerte a világban. (A Night Buddies gyártója egyébként arra is nagy hangsúlyt fektet, hogy plüsseik fenntartható anyagokból és környezetkímélő módon készüljenek.) gyerek fél a sötétben Ahány gyerek, annyiféle alvási és elalvási szokás van, mégis léteznek olyan alapvető szabályok, amiket érdemes betartani szülőként. Ilyen például a stabilan kialakított esti rutin és a gyerekek biztonságérzetének megteremtése az elalvásnál. Gondolj csak bele, mi felnőttek se egy csettintésre alszunk el, hisz valaki olvas az ágyban, esetleg tévét néz, átgondolja magában a napját, beszélget kicsit a párjával stb., kinek mi válik be. Persze a gyerekek ezt még nem tudják megfogalmazni, pláne a csecsemők, így a mi feladatunk biztosítani számukra a nyugodt körülményeket a gyerekszobában.
Tippek szülőknek a nyugodt éjszakákhoz. Na nem kell semmi bonyolultra gondolni, csak olyan egyszerű dolgokra, hogy mi is nyugodtabban alszunk el, ha a párunk is ott szuszog az ágyban, ugyanúgy a gyerekek is szívesen veszik, ha melléjük bújunk az elalvásnál vagy bent maradunk a szobában, míg álomba szenderülnek. gyerek rosszul alszik Na és persze ott van a nagy kérdés, hogy mennyire legyen világos a gyerekszobában éjszaka, égjen -e egyáltalán valamilyen lámpa vagy sem. Sokan javasolják például a sólámpákat a gyerekek szobájába, ezeknek a fénye ugyanis elég tompa, mégis kellően világossá és hangulatossá teszik a szobát, de vannak kifejezetten gyerekszobába készült éjszakai lámpák is, amelyek nyugtató fényükkel és hangjukkal segítik a piciket a nyugodt alvásban. Ha pedig már nagyobbak a gyerekek, akár ők is szabályozhatják az éjszakai fényeket, amiben igazi nagy segítség a Night Buddies, hiszen ők dönthetik el, hogy mikor legyen világos a szobában, ha esetleg felébrednek éjszaka, pár perc után pedig kikapcsol magától a világító plüss, így biztosan nem fogja zavarni őket az alvásban.